ZAJĘCIA AQUAAEROBIKU

 

Aqua fitness to aktywność, którą może uprawiać praktycznie każdy. Wiele osób uznaje to za największą zaletę tego sportu. Jest on polecany osobom starszym, z nadwagą, ciężarnym, po urazach i w czasie rehabilitacji. Do tego typu ćwiczeń nie są także konieczne umiejętności pływackie. 

Sprzęt do aqua fitness jest dostępny na miejscu, dlatego poza takimi podstawami jak strój kąpielowy, ręcznik, czy ewentualnie buty do aqua fitness nie musimy zabierać ze sobą na basen praktycznie niczego.

 

45 min

zajęcia na basenie

Dlaczego warto uprawiać aqua fitness?

1

Zalety aqua fitness są niezwykle szerokie i różnorodne. Przede wszystkim jest to sport, który nie wymaga od nas praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności. Chociaż ćwiczenia odbywają się w basenie, nie musimy być mistrzami pływania. Nie jest konieczna także wyrobiona kondycja, ani doświadczenie w ćwiczeniach aerobowych. Jak widać, próg wejścia jest bardzo niski, ale to nie jedyne powody, dla których warto uprawiać aqua fitness.

 

 

2

Woda odciąża stawy, co sprawia, że ćwiczenia są całkowicie bezpieczne nawet dla osób, które na co dzień zmagają się z bardzo dużą otyłością. Zwiększony zakres ruchu sprawia, że w wodzie jesteśmy w stanie wykonać ćwiczenia, która poza nią sprawiłyby nam duży problem. Ryzyko kontuzji jest znikome. Nie bez znaczenia jest także fakt, że ćwiczenia w wodzie doskonale relaksują i pozwalają na odstresowanie się po ciężkim dniu. 

3

Aqua fitness to aktywność, która nie tylko pozwala zgubić dodatkowe kilogramy, ale także wzmacnia mięśnie i poprawia ogólną kondycję organizmu. Ćwiczenia wykonywane w wodzie nie obciążają kręgosłupa – wręcz przeciwnie – poprawiają elastyczność stawów, a dodatkowo wpływają pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy. 

+48 790 477 710

klubzdrowie@op.pl